EMLAK ARA
MAR YAP EMLAK GAYRİMENKUL | Yeniçiftlik Arsa | Yeniçiftlik Kiralık Ev

THY yurtiçi ve yurtdışı sefer açıklaması !

THY yurtiçi ve yurtdışı sefer açıklaması !
4
Nisan
THY yurtiçi ve yurtdışı sefer açıklaması !

Son dakika haberi !

THY'nin internet sitesinden yapılan açıklamalarda, yeni tip Corona virüs salgını sebebiyle uçuşlarda önemli düzenleme yapıldığını belirtti.

 

Açıklamada tüm dış hat uçuşlarının 1 Mayıs 2020'ye kadar durdurulduğunu aktarılarak, "İç hatlarda yalnızca Adana,Ankara,Antalya,Diyarbakır,Erzurum,Gaziantep,İstanbul,İzmir,Kayseri;Konya,Malatya,Samsun, Trabzon ve Van uçuşları kısıtlı şekilde gerçekleştirilecek olup diğer tüm iç hat uçuşlarımız 1Mayıs 2020 tarihine kadar durduruldu. 29 Mart 2020 saat 06,00 itibariyle iç hat uçuşlarımızda tüm yolcularımızdan Seyehat izin Belgesi talep edilecektir. 

Seyahat izin Belgesi bulunmayan yolcularımız, bilet satın alamayacak ve daha öncesinden bilet almış olsalar dahi uçuşa kabul edilmeyecektir. ' ifadeleri belirtildi.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeye istinaden, iç hat uçuşlarından Seyahat İzin Belgesi ile seyahat edildiği sürece web sitesi, mobil uygulamalar ve çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet satışı işlemlerinde kimlik numarası ile kontol yapılacağını bildiren açıklamalarda, şunlara değinildi:

"Seyahat izin belgesi olmayan yolcularımız, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeden izin koşullarını ve başvuru yönetimini öğrenebilirler. 1 Mayıs 2020 tarihine kadar web sitemiz ve mobil uygulamalarımızdan check-in yapılamayacak olup, check-in işlemlerinin havalimanlarında bulunancheck-in kontuvarlarımızdan Seyahat Belgesi ibraz edilerek yapılması gerekmektedir.

İçhat uçuşlarımızda Seyahat İzin Belgesi almış olan yolcularımızın kalkış saatinden en az 2 sat önce, izin belgesi bulunmayan vatandaşlarımızın tamamlanmak üzere 4 saat hava limanında hazır bulunmaları gerekmektedir. Bu süreçte gerçekleştirilecek iç hat uçuşlarımızda tek yön 325 TL, aktarlamlı 549 TL sabit fiyat uygulaması yapılacaktır."

 

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında daha  önce 17 Nisan tarihine kadar durdurulan yurt dışı ve yurt içi tarifeli seferlerimiz yeni bir karar ile 1 Mayıs tarihine kadar durdurulmuştur.

İç hatta 14 büyükşehire yaptığımız kısıtlamalı seferlerimiz devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

 

 

https://maryapemlak.net/