EMLAK ARA
MAR YAP EMLAK GAYRİMENKUL | Yeniçiftlik Arsa | Yeniçiftlik Kiralık Ev

Virüs mutasyona uğradı iddiası!

Virüs mutasyona uğradı iddiası!
4
Nisan
Virüs mutasyona uğradı iddiası!

Çinli araştırmacılar, yeni tip koronavirüsün mutasyana uğrayan bir alt tipi keşfettiklerini belirtti. Uzmanlar orta yaşlı bir erkeğin 49 gün süresince virüsü taşıdığını açıklayarak, bunun tespit edilen en uzun süreli vaka olduğunu bildirdi.

Daha önce virüs tespit edilen hastların ortalama 20 güne iyileştiğini belirtilmişti. Çinli araştırmacılar, yeni tip virüsün mutasyona uğramış bir alt türünü keşfettiklerini ve virüsün enfeksiyon süresinin daha uzun olduğunu belirtti.

Uzmanlar, 49 gün boyunca taşıyıcı olan Covid-19 hastası orta yaşlı bir erkeği analiz ettiklerini belirtti. İsmi açıklanmayan kişi koronavirüsü en uzun süre taşıyan vaka olarak kayıda düştü.

 

Daha önceki çalışmalarda virüsün ortalama 20 gün olduğu kaydedilmişti

Semptomlar hafif şekilde seyretti

Sonuçları 27 Mart'ta bilimsel tıbbi makaleler için bir ön baskı sitesi olan medRxiv'de yayımlanan araştırmada, söz konusu kişi de 49 gün boyunca virüs semptomlarının hafif şekilde seyrettiğini aktarıldı.

 

8 Şubat 2020'de corona virüs şüphesiyle Wuhan'daki bir hastaneye yatırılan adam, 17,22,26,30,34,39,43 ve 49. günlerde pozitif olarak test edildi.

Araştırmayı yürüten Doktor Li Tan ve meslektaşları, daha önce enfeksiyon süresinin ne kadar uzun olursa sonuçların o kadar şiddetli olacağını düşündüklerini, aksine, ciddi olmayan vakalardan birinin en uzun viral bulaşıcılık süresine sahip olduğunu açıkladı.

 

HASTALIK KRONİKLEŞTİ

 

Orta yaşlı adamın hastalığının kronikleştiğini bildiren uzmanlar, hastayı Çin'de ve deneysel olarak ABD ve İngiltere'de kullanılan kan bazlı bir terapi ile tedavi edildiğini aktardı.Buna göre, adama iyileşmiş ve kanında virüsle mücadele antikorları olan bir Covid-19 hastasından plazma transfüzyonu yapıldı.

 

KAN PLAZMASI TEDAVİSİ UYGULANDI

 

Önceden var olan ve onu ciddi komplikasyonlara karşı savunmasız kılacak koşullara sahip olmasına rağmen, hastanın yaşından hızlı bir şekilde iyileştiğini bildirdi.

Araştırmacılar, bu vakanın yeni tipcorona virüsün kronik Covid-19 hastalığına neden olan bir alt türü olabileceğini vurguladı.

 

https://maryapemlak.net/